Ravit 14.7.2017
Raveissa mukana Pohjola-ajo suurkilpailun 2. alkukarsinnat.
Tutustu tarkemmin Pohjola-ajoon!
Säännöt ja ohjeet
Ikärajoitukset: sh 3-15v, lv 2-12v
Yksi hevonen vain yhteen lähtöön
Yhdeltä tallilta max. 4 hevosta / lähtö
(Päälähtöihin max. 2 hevosta + 1 varahevonen / lähtö)
Osallistuminen (aukeaa 11.7.2017, aikaisemmin tulleet ilmoittautumiset hylätään)
Auki kunnes tulokset tulevat
Sähköpostiin ravit[a]live.fi
Otsikoituna Ravit 14.7.
Muodossa:
Lähtö+nro [rivin vaihto]
ikä skp hevosen nimi / (seura) ennätys --
Huom! Pohjola-ajon alkukarsintoihin osallistutaan muodossa:
ikä skp hevosen nimi / (seura) ennätys -- http:// alkuinen hevosen osoite
(sivuilta löydyttävä todistettavissa oleva ennätys!)
Lähdöt
Lähtö 1. Tasoitusajo 2100m, 2v lämminveriset
Lähtö 2. Tasoitusajo 2100m, yli 16,0 aikaiset lämminveriset
Lähtö 3. Tasoitusajo 2100m, 14,0-16,0 aikaiset lämminveriset
Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m, 12,0-14,0 aikaiset lämminveriset
Lähtö 5. Tasoitusajo 2100m, alle 12,0 aikaiset lämminveriset
Lähtö 6. Tasoitusajo 2100m, 24,0-26,0 aikaiset suomenhevoset
Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m, 22,0-24,0 aikaiset suomenhevoset
Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m, alle 22,0 aikaiset suomenhevoset
Lähtö 9. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan orien 2. kohtaaminen : 7v ja vanhemmat alle 23,0 aikaiset sh orit
Lähtö 10. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan tammojen 2. kohtaaminen : 7v ja vanhemmat alle 24,0 aikaiset sh tammat
Lähtö 11. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan nuorten 2. kohtaaminen : 5-6v alle 25,0 aikaiset sh:t
Tutustu tarkemmin Pohjola-ajoon!
Säännöt ja ohjeet
Ikärajoitukset: sh 3-15v, lv 2-12v
Yksi hevonen vain yhteen lähtöön
Yhdeltä tallilta max. 4 hevosta / lähtö
(Päälähtöihin max. 2 hevosta + 1 varahevonen / lähtö)
Osallistuminen (aukeaa 11.7.2017, aikaisemmin tulleet ilmoittautumiset hylätään)
Auki kunnes tulokset tulevat
Sähköpostiin ravit[a]live.fi
Otsikoituna Ravit 14.7.
Muodossa:
Lähtö+nro [rivin vaihto]
ikä skp hevosen nimi / (seura) ennätys --
Huom! Pohjola-ajon alkukarsintoihin osallistutaan muodossa:
ikä skp hevosen nimi / (seura) ennätys -- http:// alkuinen hevosen osoite
(sivuilta löydyttävä todistettavissa oleva ennätys!)
Lähdöt
Lähtö 1. Tasoitusajo 2100m, 2v lämminveriset
Lähtö 2. Tasoitusajo 2100m, yli 16,0 aikaiset lämminveriset
Lähtö 3. Tasoitusajo 2100m, 14,0-16,0 aikaiset lämminveriset
Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m, 12,0-14,0 aikaiset lämminveriset
Lähtö 5. Tasoitusajo 2100m, alle 12,0 aikaiset lämminveriset
Lähtö 6. Tasoitusajo 2100m, 24,0-26,0 aikaiset suomenhevoset
Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m, 22,0-24,0 aikaiset suomenhevoset
Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m, alle 22,0 aikaiset suomenhevoset
Lähtö 9. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan orien 2. kohtaaminen : 7v ja vanhemmat alle 23,0 aikaiset sh orit
Lähtö 10. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan tammojen 2. kohtaaminen : 7v ja vanhemmat alle 24,0 aikaiset sh tammat
Lähtö 11. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan nuorten 2. kohtaaminen : 5-6v alle 25,0 aikaiset sh:t
Osallistujat
Lähtö 1. Tasoitusajo 2100m, 2v lämminveriset
2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - 120v€
1. 2v o OR'Razzle Dazzle / (Blvd) 16,3ake -- 01.19,2ke + 2000v€
2. 2v t OR'Universal Shade / (Blvd) 22,2aly -- 01.20,4ke x + 1000v€
3. 2v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 19,4a -- 01.20,4ke + 500v€
4. 2v o OR'Frosty Moment / (Blvd) 21,4aly -- 01.21,2ke x + 250v€
5. 2v t OR'Trudy Strike / (Blvd) 22,3aly -- 01.21,4ke + 120v€
Lähtö 2. Tasoitusajo 2100m, yli 16,0 aikaiset lämminveriset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 16,5a -- 01.16,3ke + 3000v€
2. 4v o Crimewave / (Unia) 16,1a -- 01.16,5ke x + 2000v€
3. 3v t Artnoveau Burn / Magnhild (Team Ninitra) 16,4a -- 01.16,6ke xx + 1000v€
4. 4v t OR'My Magic Crump / (Blvd) 16,3aly -- 01.16,6ke + 500v€
5. 6v t OR'Truth Balance / (Blvd) 16,3aly -- 01.17,3ke + 250v€
6. 4v o OR'Drifterman / (Blvd) 17,2aly -- 01.17,4ke x
7. 4v t Crumblin' Down / (Unia) 16,3a -- 01.18,1ke
8. 4v o Just In Case Unia / (Unia) 16,4aly -- 01.18,3ke
9. 4v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 16,3a -- 01.18,3ke
10. 4v o OR'Possessive Problem / (Blvd) 16,5ake -- 01.18,6ke x
Hylätty
4v o Raindrops Unia / (Unia) 16,7 -- - hll
Lähtö 3. Tasoitusajo 2100m, 14,0-16,0 aikaiset lämminveriset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o OR'Reprobate Slim / (Blvd) 15,7aly -- 01.15,2ke + 3000v€
2. 7v o Danger Zone / (Unia) 14,1a -- 01.15,5ke x + 2000v€
3. 3v o L'éclat De L'univers / (Blvd) 15,4aly -- 01.16,3ke + 1000v€
4. 3v o OR'Hazy Jigsaw / (Blvd) 16,0aly -- 01.16,5ke x + 500v€
5. 7v t Pridezilla II / (Unia) 14,1a -- 01.16,6ke + 250v€
6. 4v t OR'Jazzy Pizzazz / (Blvd) 15,1aly -- 01.17,2ke
7. 10v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 16,0a -- 01.17,2ke
8. 10v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 14,3a -- 01.17,3ke
9. 9v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.17,4ke
10. 7v o Wilhelm Win / Sylve (Team Ninitra) 14,0a -- 01.17,4ke
11. 7v t Monique Smoke / (Unia) 15,0a -- 01.17,4ke
Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m, 12,0-14,0 aikaiset lämminveriset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 10v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 01.13,2ke + 3000v€
2. 7v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.13,5ke x + 2000v€
3. 4v o OR'Dusty Case / (Blvd) 13,1aly -- 01.13,5ke x + 1000v€
4. 4v o Étoile Du Lumineux / (Blvd) 14,0aly -- 01.13,7ke + 500v€
5. 5v o OR'Wickerman / (Blvd) 13,5ly -- 01.15,2ke xx + 250v€
6. 7v o Just Chaos / (Unia) 13,2a -- 01.15,5ke
7. 5v o OR'Total Destruction / (Blvd) 13,4aly -- 01.15,5ke xx
8. 11v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 01.15,5ke
9. 11v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 12,2a -- 01.15,5ke x
Hylätty
6v o Psychédelic Rus / (Unia) 13,2a -- - hpl
Lähtö 5. Tasoitusajo 2100m, alle 12,0 aikaiset lämminveriset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 6v o OR'Dark Atmosphere / (Blvd) 11,8aly -- 01.12,3ke + 3000v€
2. 6v o OR'Fuzzy Puzzle / (Blvd) 10,6aly -- 01.12,4ke + 2000v€
3. 6v o OR'Go On Legend / (Blvd) 11,8aly -- 01.12,8ke + 1000v€
4. 8v o OR'Going Coyote / (Blvd) 11,5aly -- 01.13,3ke + 500v€
Lähtö 6. Tasoitusajo 2100m, 24,0-26,0 aikaiset suomenhevoset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 10v o Repolan Edwin / Magnhild (Team Ninitra) 24,4a -- 01.25,4ke + 3000v€
2. 6v t O.R. Ambrosa / (Blvd) 25,7aly -- 01.26,3ke + 2000v€
3. 8v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly -- 01.26,5ke xx + 1000v€
4. 7v t O.R. Kuutamo / (Blvd) 25,5aly -- 01.26,6ke + 500v€
5. 5v t O.R. Kuunsiru / (Blvd) 26,0aly -- 01.27,2ke + 250v€
6. 7v t Utuwoima / Lucia (Team Ninitra) 24,5a -- 01.27,2ke
7. 7v t Noitatytär / Bertel (Team Ninitra) 25,2a -- 01.27,3ke
8. 8v o EP Valon Poika / (Unia) 25,2a -- 01.27,4ke
Hylätty
6v o O.R. Hurrikaani / (Blvd) 25,4aly -- - hll
Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m, 22,0-24,0 aikaiset suomenhevoset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 12v o Viritetty / (Unia) 23,1a -- 01.23,1ke + 3000v€
2. 8v t O.R. Tulirilla / (Blvd) 22,8aly -- 01.23,1ke + 2000v€
3. 12v o Vauhti Vei / (Vire) 22,2a -- 01.23,3ke + 1000v€
4. 8v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.22,8aly -- 01.24,3ke + 500v€
5. 6v t O.R. Vektorilla / (Blvd) 24,0aly -- 01.24,3ke + 250v€
6. 9v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 23,6a -- 01.24,4ke
7. 7v t O.R. Pölyke / (Blvd) 23,5aly -- 01.24,5ke
8. 8v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 01.24,6ke x
9. 10v o Josveinkin / (Unia) 23,1a -- 01.25,1ke
10. 10v o Ruskon Jovainon / Ylva (Team Ninitra) 23,5a -- 01.25,4ke x
11. 9v o O.R. Suhina / (Blvd) 22,8aly -- 01.25,5ke xx
12. 15v t Runo-Nella / (Unia) 22,4a -- 01.25,5ke
Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m, alle 22,0 aikaiset suomenhevoset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 7v o O.R. Hallarilla / (Blvd) 21,8aly -- 01.22,1ke + 3000v€
2. 8v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.21,2aly -- 01.22,6ke + 2000v€
3. 8v o O.R. Hallalla / (Blvd) 21,0aly -- 01.23,1ke + 1000v€
4. 9v o O.R. Tulihalla / (Blvd) 20,9aly -- 01.24,3ke + 500v€
5. 13v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 21,5a -- 01.24,4ke + 250v€
6. 9v o O.R. Salama / (Blvd) 20,2aly -- 01.24,6ke
Lähtö 9. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan orien 2. kohtaaminen : 7v ja vanhemmat alle 23,0 aikaiset sh orit
5000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€
1. 12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- 01.21,6aly + 5000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
2. 9v o Kihitti / Jooa (KADO) 1.20,4aly -- 01.22,1aly + 4000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
3. 7v o O.R. Matadori / (Blvd) 21,4aly -- 01.22,2aly + 3000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
4. 7v o O.R. Sisumanni / (Blvd) 22,2aly -- 01.22,4aly + 2000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
5. 8v o Killeri KAS / Jami (KADO) 1.20,5aly -- 01.23,3aly + 1000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
6. 11v o O.R. Sisu / (Blvd) 21,2aly -- 01.23,4aly
7. 8v o Selväpäivä / Valtteri (KADO) 1.21,3aly -- 01.23,5aly x
Lähtö 10. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan tammojen 2. kohtaaminen : 7v ja vanhemmat alle 24,0 aikaiset sh tammat
5000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€
1. 11v t Koistilan Javina / Jonna (KADO) 1.20,5aly -- 01.22,1aly + 5000v€ -> jatkoon (Pohjolan Neito)
2. 8v t Mini-Muskotti / Miko (KADO) 1.21,0aly -- 01.22,3aly x + 4000v€ -> jatkoon (Pohjolan Neito)
3. 7v t O.R. Kujella / (Blvd) 22,4aly -- 01.22,4aly + 3000v€ -> jatkoon (Pohjolan Neito)
4. 15v t Runo-Nella / (Unia) 22,4a -- 01.22,6aly + 2000v€ -> jatkoon (Pohjolan Neito)
5. 9v t O.R. Kuura / (Blvd) 21,3aly -- 01.22,6aly + 1000v€
6. 7v t Eklipsi / (Vire) 23,7 -- 01.22,8aly
7. 13v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 21,5a -- 01.23,2aly
8. 12v t Povaus / Tommy (Team Ninitra) 23,9a -- 01.23,3aly
9. 11v t O.R. Tuletonna / (Blvd) 22,2aly -- 01.23,5aly
10. 8v t Hovivalhe / Jonna (KADO) 1.23,4aly -- 01.24,5aly
Lähtö 11. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan nuorten 2. kohtaaminen : 5-6v alle 25,0 aikaiset sh:t
4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€
1. 5v o Valori / (Vire) 24,4 -- 01.24,2aly + 4000v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
2. 5v t O.R. Jääkuningatar / (Blvd) 24,5aly -- 01.24,5aly + 3000v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
3. 6v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.23,0aly -- 01.25,4aly + 2000v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
4. 5v o O.R. Pirumanni / (Blvd) 24,2aly -- 01.25,5aly + 1000v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
5. 6v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.24,4aly -- 01.26,3aly + 500v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
6. 5v o O.R. Toreadori / (Blvd) 24,1aly -- 01.26,5aly
7. 6v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.23,3aly -- 01.26,6aly
Lähtö 1. Tasoitusajo 2100m, 2v lämminveriset
2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - 120v€
1. 2v o OR'Razzle Dazzle / (Blvd) 16,3ake -- 01.19,2ke + 2000v€
2. 2v t OR'Universal Shade / (Blvd) 22,2aly -- 01.20,4ke x + 1000v€
3. 2v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 19,4a -- 01.20,4ke + 500v€
4. 2v o OR'Frosty Moment / (Blvd) 21,4aly -- 01.21,2ke x + 250v€
5. 2v t OR'Trudy Strike / (Blvd) 22,3aly -- 01.21,4ke + 120v€
Lähtö 2. Tasoitusajo 2100m, yli 16,0 aikaiset lämminveriset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 16,5a -- 01.16,3ke + 3000v€
2. 4v o Crimewave / (Unia) 16,1a -- 01.16,5ke x + 2000v€
3. 3v t Artnoveau Burn / Magnhild (Team Ninitra) 16,4a -- 01.16,6ke xx + 1000v€
4. 4v t OR'My Magic Crump / (Blvd) 16,3aly -- 01.16,6ke + 500v€
5. 6v t OR'Truth Balance / (Blvd) 16,3aly -- 01.17,3ke + 250v€
6. 4v o OR'Drifterman / (Blvd) 17,2aly -- 01.17,4ke x
7. 4v t Crumblin' Down / (Unia) 16,3a -- 01.18,1ke
8. 4v o Just In Case Unia / (Unia) 16,4aly -- 01.18,3ke
9. 4v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 16,3a -- 01.18,3ke
10. 4v o OR'Possessive Problem / (Blvd) 16,5ake -- 01.18,6ke x
Hylätty
4v o Raindrops Unia / (Unia) 16,7 -- - hll
Lähtö 3. Tasoitusajo 2100m, 14,0-16,0 aikaiset lämminveriset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o OR'Reprobate Slim / (Blvd) 15,7aly -- 01.15,2ke + 3000v€
2. 7v o Danger Zone / (Unia) 14,1a -- 01.15,5ke x + 2000v€
3. 3v o L'éclat De L'univers / (Blvd) 15,4aly -- 01.16,3ke + 1000v€
4. 3v o OR'Hazy Jigsaw / (Blvd) 16,0aly -- 01.16,5ke x + 500v€
5. 7v t Pridezilla II / (Unia) 14,1a -- 01.16,6ke + 250v€
6. 4v t OR'Jazzy Pizzazz / (Blvd) 15,1aly -- 01.17,2ke
7. 10v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 16,0a -- 01.17,2ke
8. 10v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 14,3a -- 01.17,3ke
9. 9v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.17,4ke
10. 7v o Wilhelm Win / Sylve (Team Ninitra) 14,0a -- 01.17,4ke
11. 7v t Monique Smoke / (Unia) 15,0a -- 01.17,4ke
Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m, 12,0-14,0 aikaiset lämminveriset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 10v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 01.13,2ke + 3000v€
2. 7v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.13,5ke x + 2000v€
3. 4v o OR'Dusty Case / (Blvd) 13,1aly -- 01.13,5ke x + 1000v€
4. 4v o Étoile Du Lumineux / (Blvd) 14,0aly -- 01.13,7ke + 500v€
5. 5v o OR'Wickerman / (Blvd) 13,5ly -- 01.15,2ke xx + 250v€
6. 7v o Just Chaos / (Unia) 13,2a -- 01.15,5ke
7. 5v o OR'Total Destruction / (Blvd) 13,4aly -- 01.15,5ke xx
8. 11v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 01.15,5ke
9. 11v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 12,2a -- 01.15,5ke x
Hylätty
6v o Psychédelic Rus / (Unia) 13,2a -- - hpl
Lähtö 5. Tasoitusajo 2100m, alle 12,0 aikaiset lämminveriset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 6v o OR'Dark Atmosphere / (Blvd) 11,8aly -- 01.12,3ke + 3000v€
2. 6v o OR'Fuzzy Puzzle / (Blvd) 10,6aly -- 01.12,4ke + 2000v€
3. 6v o OR'Go On Legend / (Blvd) 11,8aly -- 01.12,8ke + 1000v€
4. 8v o OR'Going Coyote / (Blvd) 11,5aly -- 01.13,3ke + 500v€
Lähtö 6. Tasoitusajo 2100m, 24,0-26,0 aikaiset suomenhevoset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 10v o Repolan Edwin / Magnhild (Team Ninitra) 24,4a -- 01.25,4ke + 3000v€
2. 6v t O.R. Ambrosa / (Blvd) 25,7aly -- 01.26,3ke + 2000v€
3. 8v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly -- 01.26,5ke xx + 1000v€
4. 7v t O.R. Kuutamo / (Blvd) 25,5aly -- 01.26,6ke + 500v€
5. 5v t O.R. Kuunsiru / (Blvd) 26,0aly -- 01.27,2ke + 250v€
6. 7v t Utuwoima / Lucia (Team Ninitra) 24,5a -- 01.27,2ke
7. 7v t Noitatytär / Bertel (Team Ninitra) 25,2a -- 01.27,3ke
8. 8v o EP Valon Poika / (Unia) 25,2a -- 01.27,4ke
Hylätty
6v o O.R. Hurrikaani / (Blvd) 25,4aly -- - hll
Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m, 22,0-24,0 aikaiset suomenhevoset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 12v o Viritetty / (Unia) 23,1a -- 01.23,1ke + 3000v€
2. 8v t O.R. Tulirilla / (Blvd) 22,8aly -- 01.23,1ke + 2000v€
3. 12v o Vauhti Vei / (Vire) 22,2a -- 01.23,3ke + 1000v€
4. 8v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.22,8aly -- 01.24,3ke + 500v€
5. 6v t O.R. Vektorilla / (Blvd) 24,0aly -- 01.24,3ke + 250v€
6. 9v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 23,6a -- 01.24,4ke
7. 7v t O.R. Pölyke / (Blvd) 23,5aly -- 01.24,5ke
8. 8v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 01.24,6ke x
9. 10v o Josveinkin / (Unia) 23,1a -- 01.25,1ke
10. 10v o Ruskon Jovainon / Ylva (Team Ninitra) 23,5a -- 01.25,4ke x
11. 9v o O.R. Suhina / (Blvd) 22,8aly -- 01.25,5ke xx
12. 15v t Runo-Nella / (Unia) 22,4a -- 01.25,5ke
Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m, alle 22,0 aikaiset suomenhevoset
3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 7v o O.R. Hallarilla / (Blvd) 21,8aly -- 01.22,1ke + 3000v€
2. 8v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.21,2aly -- 01.22,6ke + 2000v€
3. 8v o O.R. Hallalla / (Blvd) 21,0aly -- 01.23,1ke + 1000v€
4. 9v o O.R. Tulihalla / (Blvd) 20,9aly -- 01.24,3ke + 500v€
5. 13v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 21,5a -- 01.24,4ke + 250v€
6. 9v o O.R. Salama / (Blvd) 20,2aly -- 01.24,6ke
Lähtö 9. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan orien 2. kohtaaminen : 7v ja vanhemmat alle 23,0 aikaiset sh orit
5000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€
1. 12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- 01.21,6aly + 5000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
2. 9v o Kihitti / Jooa (KADO) 1.20,4aly -- 01.22,1aly + 4000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
3. 7v o O.R. Matadori / (Blvd) 21,4aly -- 01.22,2aly + 3000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
4. 7v o O.R. Sisumanni / (Blvd) 22,2aly -- 01.22,4aly + 2000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
5. 8v o Killeri KAS / Jami (KADO) 1.20,5aly -- 01.23,3aly + 1000v€ -> jatkoon (Pohjolan Poika)
6. 11v o O.R. Sisu / (Blvd) 21,2aly -- 01.23,4aly
7. 8v o Selväpäivä / Valtteri (KADO) 1.21,3aly -- 01.23,5aly x
Lähtö 10. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan tammojen 2. kohtaaminen : 7v ja vanhemmat alle 24,0 aikaiset sh tammat
5000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€
1. 11v t Koistilan Javina / Jonna (KADO) 1.20,5aly -- 01.22,1aly + 5000v€ -> jatkoon (Pohjolan Neito)
2. 8v t Mini-Muskotti / Miko (KADO) 1.21,0aly -- 01.22,3aly x + 4000v€ -> jatkoon (Pohjolan Neito)
3. 7v t O.R. Kujella / (Blvd) 22,4aly -- 01.22,4aly + 3000v€ -> jatkoon (Pohjolan Neito)
4. 15v t Runo-Nella / (Unia) 22,4a -- 01.22,6aly + 2000v€ -> jatkoon (Pohjolan Neito)
5. 9v t O.R. Kuura / (Blvd) 21,3aly -- 01.22,6aly + 1000v€
6. 7v t Eklipsi / (Vire) 23,7 -- 01.22,8aly
7. 13v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 21,5a -- 01.23,2aly
8. 12v t Povaus / Tommy (Team Ninitra) 23,9a -- 01.23,3aly
9. 11v t O.R. Tuletonna / (Blvd) 22,2aly -- 01.23,5aly
10. 8v t Hovivalhe / Jonna (KADO) 1.23,4aly -- 01.24,5aly
Lähtö 11. Ryhmäajo 1600m, Pohjolan nuorten 2. kohtaaminen : 5-6v alle 25,0 aikaiset sh:t
4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€
1. 5v o Valori / (Vire) 24,4 -- 01.24,2aly + 4000v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
2. 5v t O.R. Jääkuningatar / (Blvd) 24,5aly -- 01.24,5aly + 3000v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
3. 6v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.23,0aly -- 01.25,4aly + 2000v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
4. 5v o O.R. Pirumanni / (Blvd) 24,2aly -- 01.25,5aly + 1000v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
5. 6v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.24,4aly -- 01.26,3aly + 500v€ -> jatkoon (Pohjolan Perillinen)
6. 5v o O.R. Toreadori / (Blvd) 24,1aly -- 01.26,5aly
7. 6v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.23,3aly -- 01.26,6aly